Makaleler
resimKonu
 

Zeytinyagi Fiyati

İhracat arttıkça zeytinyağı fiyatlarında da artış oluyor doğru orantılı olarak.İhracatta gerilem olursa zeytinyağı fiyatları da düşüyor.Zeytinyağındaki 2013  ihracat artışı zeytinyağı fiyatlarını da doğal olarak arttırdı. Zeytinyağı fiyatlarındaki düşüş 2012 eylülden  yılbaşına kadar devam etti.Bu artışlar zeytinyağı  üreticsi  için çok büyük avantaj. Zeytinyağı fiyatindeki bu artış sahte zeytinyağcılığı,zeytinyağındaki tahşişi de önleyecektir.Çünkü artık üretici ihtiyaçlarını karşılayabilecek ,zeytin ağacının bakımını,gübrelemesini ,ilaçlamasını yaptırabilecek.İşçilik maliyetlerini karşılayabilecek ve en önemlisi kara geçecek.Bu sebeple gerçek ,hakiki zeytinyağı diye zeytinyağının içine su konulmayacak,diğer bitkisel yağlarla karışık bir yağ sunulmayacak müşterilere, piyasaya.

Biraz da zeytinyağının rengiyle ilgili kafalardaki soru işaretlerine değinelim

Zeytinyağının renginde en önemli nokta zeytinin toplandığı zamandır. Mesela erken toplanan zeytinlerden  açık yeşil ve sarımsı  renkte yağ elde edilmekte.  Diğer taraftan zeytinin hasat başlangıcında yeşil ve daha sonra olgunlaştıkça pembeden siyaha döndüğü düşünülürse,olgun  zeytinden daha koyu   altın sarısı renkte bir yağ elde edilir.

Zeytinin çeşidi, yöresi, olgunluk ve hasat zamanı, saklama koşullarına bağlı olarak zeytinyağının rengi yeşilden sarıya doğru değişebilir.

2014 zeytinyağı fiyatları ortalama olarak en kaliteli sızma zeytinyağı 2 lt  30 tl  soğuk sıkım naturel sızma 1 lt 25 cam şişede, erken hasat soğuk sıkım cam şişe 500 ml 22 tl ve erken hasat 2 lt 35 tl

İletişim:0539 408 80 05

 

Yorumlar
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır