Makaleler
resimKonu
 

Riviera Zeytinyagi

Rafine ve naturel yağların belli oranda karışımından elde edilir.Yemeklerde ve kızartmalarda kullanılan bri zeytinyağı çeşididir.Tamamen insanların tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak eskiden beri riviera zeytinyağıyla yemek yapmaya alışmış biri bu alışkanlığını sürdürmeye devam eder.Salatalar ve mezeleri için de ayrıca naturel sızma kullanır.Riviera zeytinyağı yemeklik zeytinyağı olarak da geçer.

Sızma zeytinyağıyla kıyaslamak gerekirse renk ve aroma yönünden daha açık ve hafiftir.Ben çok haif zeytinyağı tercih ederim sıcak ve soğuk yemeklerimde diyorsanız riviera zeytinyağı tavsiye edilir.

Riviera zeytinyağı rafine ve naturel zeytinyağının karışımı sonucu elde edilir.% 60-85 rafine zeytinyağı ve % 15- 40  natürel zeytinyağının karışımından oluşur.Natürel  zeytinyağının lezzeti  ve kokusu  rafine zeytinyağının birleşimi.Asit oranı 1'dir. Riviera zeytinyağının kalitesi natürel zeytinyağının kalitesine bağlıdır.

Zeytinyağı Butiği'nin riviera zeytinyağı piyasadaki su katılmış ,hakiki olmayan  naturel sızma zeytinyağlarından kalite olarak daha üstündür.Patates,hamur ,köfte vs kızarttığınızda riviera zeytinyağının ne kadar hafif  ve kokusuz olduğunu fark edeceksiniz.Ayrıca daha ekonomik olsun diyorsanız yemeklerinizde yada tatlı-tuzlu hamur işlerinizde yarım ölçü riviera yarım ölçü naturel sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz

 

İletişim:0539 408 80 05

 

En iyi zeytinyağı riviera markası

Yorumlar
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır